Vezměte kytaru a zazpívejte si s dětmi

Pro děti je důležité, aby se rozvíjely ve všech směrech. Měly by sportovat, tvořit a zpívat. Nikdy totiž nevíte, jakou cestou se v budoucnu vydají, a tak jim raději poskytněte základ pro všechno. Jezděte spolu na kole, kreslete, zpívejte. Pokud nehrajete na žádný hudební nástroj, zazpívejte si třeba u CD nebo u písničky puštěné z YouTube. Ale například na takovou kytaru u táboráku to rozhodně nemá.

Nepotřebujete být zrovna rozený muzikant, abyste si doma s dětmi mohli zazpívat. Oprašte své dovednosti z doby, kdy jste se učili na kytaru, najděte si na internetu akordy a texty a pusťte se do toho!

Zaměřte se na dětské písničky

S dětmi budete pravděpodobně zpívat převážně dětské písničky a ty na hraní opravdu nejsou složité. Stačí pár akordů, slova jsou jednoduchá. Dítě se však v doprovodu kytary naučí držet rytmus. Dost možná ho také motivujete k tomu, aby se samo začalo učit hrát na nějaký hudební nástroj, ať už na kytaru, nebo na úplně jiný.

Do repertoáru je samozřejmě možné zařadit i populární skladby, které se hrají v rádiu. Sami zhodnoťte, co vaše dítě zná. Pokud nebude znát melodii a slova, zpívání ho nebude bavit. U starších dětí, jež už umí číst, máte vyhráno. S mladšími je výběr trochu omezenější.

Stačí vám pár akordů

Hledáte-li jednoduché písničky pro děti, určitě se podívejte na web Spisnickou.cz. Tam najdete výběr oblíbených nejen dětských písniček, a to i s akordy. Jsou tam rozdělené mj. podle náročnosti. Jistě vás potěší, že mezi těmi pro začátečníky jsou takové skladby jako například světoznámé Hallelujah (ale pozor, zpívat s dětmi v angličtině není úplně ideální), Anděl, Bláznova ukolébavka nebo Cesta od Kryštofa. Přímo pro děti jsou pak připravené třeba Skákal pes, Když se zamiluje kůň či Jožin z bažin. Všechny písničky na webu jsou pečlivě vybírány a poctivě opatřeny akordy na správných místech.

Léto je ideálním obdobím pro zpívání. Tak vezměte kytaru, zajděte někam na kopec dál od města a zazpívejte si, co hrdlo ráčí.

Napsat komentář