Užitečné služby při nákupu ojetého vozu

 

Dnešní autobazary (tedy aspoň některé z nich) již dávno nejsou jen pouzí prodejci ojetin, ale mají mnoho zajímavých služeb, kterými dokáží zákazníkovi nákup ojetých vozů výrazně zpříjemnit. Pojďme si nyní tyto služby představit. Pro ilustraci využijeme pražský autobazar ojetých vozů Auto Výhybka Praha. Mnoho informací ale platí i pro jiné autobazary.

Online služby

Nevyužívat internet není v 21. století téměř možné. I do poměrně konzervativního oboru jako jsou autobazary. Webové stránky jsou pro ty solidnější téměř samozřejmostí. Například u již zmíněného Auto Výhybka na nich najdete informace o všech prodávaných vozech (několik fotografií, detailní technické informace, rok výroby, cena). Dopředu tedy víte, co v autobazaru prodávají a jestli je to, co hledáte.

Integrace mezinárodních databází

Ve světě autobazarů se již stalo tradicí využívání automobilových systémů typu CEBIA a CARDETEC. Tyto systémy jsou globální a pomohou vám ověřit původ vozu (jeho právní stav, jestli vůz není kradený atd.). Společně s 100% zárukou na původ, kterou poskytuje již zmíněné Auto Výhybka, se nemusíte bát, že koupíte pochybný vůz. Slušné autobazary vozy v těchto systémech prověřují sami.

auto
Foto: Auto Výhybka, nákup vozu může být daleko méně stresující, zajdete-li do správného autobazaru

Asistence s převodem vozu

Převod vozu může být pro neznalého kupujícího celkem stresující procedura. Autobazary s tím mají daleko více zkušeností. A proto je dnes téměř samozřejmostí, že vám s tím pomohou. Můžete se tím vyvarovat mnoha zbytečných omylů.

Pomoc s financováním

Dnes již není nutností mít u sebe v okamžiku koupě vozu všechny peníze. Jste-li dostatečně solventní, můžete nákup vozu řešit například pomocí leasingu. U mnoha autobazarů kvůli tomu nemusíte běhat do banky ani jiné finanční instituce, nýbrž si všechno zařídit rovnou v autobazaru.

Více informací najdete zde.

Napsat komentář