Škoda Karoq je velké překvapení

Nová Škoda Karoq se již dostává ke svým prvním majitelům. Zatím to vypadá, že se z těchto vozů stane velký hit. Karoq může jako menší SUV v jízdních vlastnostech v klidu konkurovat většímu Kodiaqu. Právě velikost je na novém modelu velkým lákadlem. Jak si Karoq vede na silnici?

Jízda

Někdo může říct, že je tento model zajímavou alternativou k oblíbené Octavii. V současnosti ale propuknul velký Boom vozů SUV. Je tedy možné, že Kodiaq „oktávku“ jednou překoná. Jedno měřítko jistě má – je velmi prostorný a pohodlný pro rodinu s dětmi.

Na autě vás jistě překvapí zajímavě nastavený podvozek. Ten dodává svébytný charakter. Verze 2.0 TDI o výkonu 150 koní je spojen se sedmistupňovou převodovkou a pohonem všech kol. To je prostřední verze turbodieselu. K dispozici jsou ale benzínové varianty. A to litrový tříválec a 150 koní nebo čtyřválec se 150 koňmi.

Obecně má vůz velmi příjemnou dynamiku a také spotřebu. Zrychlení z nuly na sto je přibližně 9,3 sekundy. To není ohromující číslo, nicméně Karoq není auto na sportovní jízdu. Motor se zkrátka nejlépe ovládá při klidné jízdě. V takovém o případě dostanete spotřebu na přibližných 7 litrů na 100 kilometrů.

Interiér

Velmi krásně působí elegantní interiér ve světlé kůži. Polohovatelné opěrky mají dokonce i zadní sedadla. Mezi další vychytávky patří digitální přístrojovka, ve které jsou intuitivně propojeny navigace, multimédia, propojení smartphonu atd. I na umístnění velkého displeje se myslelo. Díky tomu, že je na vrchní části, není třeba moc sklápět zrak od řízení.

Pro více informací o Škodě Kodiaq přejděte na https://www.auto-poly.cz.

Napsat komentář