Rychlé půjčky

Pod pojmem rychlé půjčky se skrývají úvěry, které vám poskytnou řešení, pokud musíte neprodleně zaplatit určitou částku, a do výplaty vám zbývá pořád několik dní či týdnů. Na rozdíl od banky, kdy vyřízení jakékoli půjčky trvá řádů týdnů, až měsíců, kdy neustále dokládáte své příjmy a vyplňujete formuláře, rychlé půjčky vám odpoví v řádů hodin, maximálně dnů a peněžní částku převedou téměř okamžitě od schválení vaší žádosti.

Jak to funguje?

O půjčku si zažádáte zpravidla online, stačí zaslat kdy zašlete údaje o občanském průkaze a výpis z bankovního účtu. Poskytovatelé rychlých půjček si neprověřují registry dlužníků, proto nepochybnou výhodou je poskytnutí obnosu, i když vás jinde odmítli. Pokud si s žádostí nevíte rady, obvykle na stránkách je k dispozici telefonní asistence, která vám zároveň zodpoví na dodatečné otázky. Pokud zde není uvedeno telefonní číslo, kam byste se mohli obrátit, měli byste zpozornit – možná se jedná o podvodníka. Dalšími symboly může být nezveřejnění sídla společnosti nebo nejasné podmínky splácení apod. Správný poskytovatel rychlé půjčky by měl mít také zobrazenou úvěrovou kalkulačku, která vám zobrazí, kolik budete dlužni při jaké částce. Finální suma může být rozdílná, nicméně vám kalkulačka pomůže se zorientovat v základech.

Po schválení vaší žádosti vám bude na zveřejněný účet zaslána příslušná částka, kterou musíte splatit do stanovené lhůty. Jednou z nepochybných výhod je ovšem možnost prodloužení doby splacení. Tzn. pokud zjistíte, že částku nestihnete splatit, pomocí telefonu nebo online ji zde prodloužit za drobný poplatek, což většina bank razantně zamítá.

Nevýhodou rychlých půjček je vyšší úrok, který odráží nízkou bonitu klientů. Jakmile ale jednou splatíte půjčku včas, možnost částky, kterou si můžete půjčit narůstá, a to až do 20 000 Kč. Důležité je ovšem se nestát závislým na půjčkách – půjčit si na splácení dluhu až vám půjčku přerostou přes hlavu a věřitelé se svých dluh začnou domáhat. Rychlé půjčky by tedy měly sloužit jen v tíživé situaci, určitě se nevztahuje na financování dárků nebo postradatelných věcí kvůli svému vysokému úroku.

Napsat komentář