Rusňákova DRFG Real Estate – znáte významného hráče na realitním trhu?

DRFG Real Estate, to je divize v čele s Davidem Rusňákem a zároveň významný hráč na českém realitním trhu. Uplynulý rok přinesl této realitní divizi zásadní a přelomové novinky, fondy i nové spolupráce s jinými investičními skupinami. Co z toho vyplývá? Nové příležitosti, dluhopisy i správa a rekonstrukce současných nemovitostí.

BIM – co tato záhadná zkratka znamená?

BIM, Building Information Modeling, je software a taková malá průmyslová revoluce. Investice do personálu a softwarové základny. Pro lepší představu, je to jako když sesednete z koně a nastoupíte do auta. Je to pomyslná technologická laťka, kterou když přeskočíte, tak míříte k velkým projektům.

DRFG Real Estate míří mnohem výše. K velkým hráčům na realitním trhu, průmyslově-technologickému developmentu a office parkům. Fondy, dluhopisy a diskuze na realitní téma jsou na denním pořádku.

Proč a v čem je BIM přelomový?

  • technologický skok
  • nový pohled na projektování a styl práce
  • fungující ve 3D prostředí
  • vnitřní propojenost mezi lidmi různých profesí
  • kompletní soupis techniky budovy
  • komplexní soupis informací (provozní stav, cena, odhad životnosti budovy)

Tato moderní technologie se již používá k přípravě konkrétních projektů. Některé se týkají externích zákazníků, jiné zase portfolia divize DRFG Real Estate. V plánu jsou však i nové akvizice s cílovou oblastí retail, lehký průmysl a logistika.

David Rusňák a jeho realitní divize se může pochlubit novými akvizicemi. V portfoliu mají čtyři domy v Lannově ulici v Českých Budějovicích a další objekty, které z hlediska investora vykazují velmi dobrá čísla. Celková hodnota portfolia přesáhla 2,2 miliardy českých korun. A další plány do investic jsou odhadovány na přibližně 2,5 miliardy českých korun. Diskuze na téma, zda je DRFG Real Estate velký hráč na českém realitním trhu, není nutná.

Uplynulý rok přinesl spolupráci s OKIN Facility a.s. i investiční skupinou Natland. Se skupinou Natland byla založena společná skupina Czech Private Capital, od kterého si divize DRFG Real Estate slibuje posílení kapitálu a zařazení objektů do nemovitostního fondu. Co všechno tuto skupinu čeká? Velké plány, velký posun, skvělé recenze a zářná budoucnost!

Napsat komentář