RALLY 7 CASTLES BYL ÚSPĚŠNÝ

Letos se připomíná 120. výročí založení firmy a 110. výročí zahájení výroby automobilů ŠKODA. V Praze proto před pár dny proběhlo pražské rally 7 Castles s historickými vozy ŠKODA. Důležitým hostem byli čínští novináři. Proč?
Šestice zástupců prestižních čínských médií se účastnila této události jako důkazu rostoucího zájmu čínské veřejnosti o veterány i historii automobilismu. Skupina novinářů měla pestrý program. Kromě účasti na víkendové veteránské rally 7 Castles navštívili ŠKODU, muzea, pražské Rudolfinum, domovské scény České filharmonie atd.

Tradiční české automobily

ŠKODA AUTO je jedna z nejstarších automobilek na světě a klade důraz na prezentaci svých tradic. Václav Laurin a Václav Klement založili společnou firmu již v roce 1895 a díky tradičnímu českému řemeslnému fortelu i inženýrskému umu od té doby vzniklo mnoho legendárních vozů. Každý Čech ŠKODU zná a většina z nás jeden či více automobilů vlastnila či vlastní.
Ovšem účast čínských novinářů nebyla náhodná, protože Čína je pro společnost ŠKODA AUTO nejvýznamnějším trhem a v budoucnu zde chce zákazníkům dodávat více než 500 000 vozů ročně. Od roku 2007 se na čínském trhu prodalo více než 1,4 milionu vozů, aktuálně je v nabídce šest modelů. Značka se také spoléhá na těsnou spolupráci s lokálním partnerem Shanghai Volkswagen.
Čínští zástupci byli z návštěvy nadšeni. S ohlasem se setkala prohlídka ŠKODA Muzea v Mladé Boleslavi, včetně zvláštní expozice nejnovější generace modelu ŠKODA Superb. V Číně se navíc konají akce s historickými vozy. V posledních měsících se ukázal například Laurin & Klement 300, dále ŠKODA Popular Monte Carlo či roadster ŠKODA Felicia.

Napsat komentář