Půjčka pro problémové klienty?

Podmínky se zpřísňují, bez potvrzení o příjmu si dnes už vlastně nepůjčíte.

V minulosti šlo půjčit i bez toho, abyste doložili, odkud pochází váš každoměsíční příjem. Dnes už to ale určitě možné nebude, vše je nastaveno tak, aby nezaměstnaný neměl šanci na nebankovní půjčku. Dluhová past je totiž problém, který sužuje mnoho lidí a zákony se snaží upravit podmínky tak, aby si člověk, co je trvale bez příjmu, nemohl půjčit – obtížně by totiž splácel nejen jistinu, ale samozřejmě i úrokovou sazbu.

S exekucí na krku rozhodně nepochodíte

Pokud jste zrovna uprostřed exekučního řízení, nebankovní půjčku určitě nedostanete a už vůbec vám nevyhoví v bance. Pravidla jsou pravidla a nelze je obcházet, některá z nich upravuje dokonce i zákon. Nakonec, neměl by sám člověk, jehož se exekuce týká, být soudný a nepůjčovat si další peníze navíc, když zrovna řeší obrovský problém? Exekuční řízení rozhodně není žádná legrace, v řadě případů jde i o několik let, při kterých se obtížněji usíná a řeší se dluhy a zase jen dluhy. V tom případě je půjčka dokonce i nemorální. Teprve poté, co uhradíte pohledávky s exekucí související a celý proces se uzavře, můžete žádat o půjčku, to je přeci nad slunce jasné. Půjčka pro problémové klienty ale není vždy zapovězená. Proč?

Registru se nikdo ptát na nic nebude

Pokud jde o registr dlužníků, jeho vypovídající hodnota nemusí být vysoká. Možná jste se na seznam dostali jen kvůli nezaplacené složence, na níž jste prakticky zapomněli. Každopádně, za výpis by nebankovní poskytovatel půjčky zaplatil řádově několik stokorun. Pokud však jde o menší úvěr, není třeba nic zdlouhavě řešit – a postačí jen, když dodáte potvrzení o trvalém příjmu. Právě na jeho základě je pak jasné, že na splátkový kalendář reálně máte a nebude vám dělat velké problémy dlužnou sumu postupně splácet. Potvrzení o příjmu za poslední tři měsíce má vypovídací hodnotu poněkud vyšší než výpis z registru dlužníků.

Pokud jde o administrativu…

Papírování se nedočkáte, tedy alespoň ne v takové výši, jako na běžném tuzemském státním úřadu. Bude to totiž mnohem jednodušší. Nové podmínky pro půjčky bez doložení příjmů sice stanoví, že je třeba potvrdit, z čeho žijete – ale také není zásadním problémem poslat výpis z účtu za poslední čtvrtletí nebo daňové přiznání, pokud podnikáte. Formulář je pořád hodně krátký, uvedete do něj jenom…

  • Číslo bankovního konta, jehož jste vlastníkem. Transakce totiž proběhne bezhotovostně.
  • Jméno a příjmení. Samozřejmě i další kontaktní údaje, které jsou nutné k plné identifikaci.
  • Zdroj příjmů. Nezáleží na tom, zda podnikáte, pracujete v továrně nebo jste třeba penzistou.

Formulář pro žádost o půjčku je velmi krátký a zpravidla vám zabere jen pár minut. Nemusíte do něj vypisovat věci, které jsou už opravdu osobní. Je také zcela diskrétní, žádná data díky bezpečnému šifrování nevyplavou nikam ven.

Napsat komentář