Proč se vyplatí auto dovezené ze západní Evropy

Pokud si vybíráte nového člena vaší domácnosti mezi ojetými vozy, určitě projíždíte různé servery i nabídky autobazarů. Neustále sháníte informace, porovnáváte a prohlížíte všechny fotografie a vždy s jistým předsudkem, že se jedná o podvodníky. Neustále hledáte skryté vady a jste podezřívaví vůči tuzemským prodejcům.

Za plotem mají trávu zelenější

Možná jde o závist a zkreslené představy, ale mnohdy toto pořekadlo skutečně platí. Pokud jste se rozhodli vybírat mezi ojetými vozy raději ze zahraničí, volíte nejspíš tu západní stranu, nejčastěji Německo nebo Rakousko.

Německo má v porovnání s Českou republikou mnohem lepší stav vozovek, zároveň němci používají kvalitnější pohonné hmoty a celkově se o své auta lépe starají. Díky tomu jsou ojetá auta v mnohem lepším stavu.

Výběr vozu

Pokud jste se rozhodli pro zahraniční vůz vybírejte na známých inzertních severech, které vám zajistí větší jistotu, že nenaletíte nějakému podvodníkovi. Mezi nejznámější německé inzertní servery patří mobile.de nebo autoscout24.de.

Dovoz ojetého vozu ze zahraničí

Pokud máte ojetý vůz vybraný, potřeba zařídit jeho dovoz. V tomto případě doporučujeme obrátit se na zkušeného prodejce, který zajistí dovoz až k vám domů. Navíc zkušený prodejce je schopen posoudit skutečný technický stav vozidla, sjednat lepší podmínky, případně i nějakou slevu.

Prověřte si skutečný původ vozu

Při koupi vozu ze zahraničí je dobré spolupracovat s autobazarem, který má zkušenosti na tomto trhu a může vám nabídnout kromě dovozu vozidla také další služby.

Určitě neváhejte a požádejte o prověření původu vozidla, kontrolu technické, ale také legislativní stránky.

Přestože je v Německu již řadu let stáčení tachometrů trestnou činností, stále se to děje. Proto je lepší předat ověření skutečného stáří vozu do rukou profesionálů, kteří umí poznat stav automobilu i podle dalších faktorů.

Důležité je také nenaletět a nekoupit vůz kradený, nebo prodávaný bez souhlasu majitele, obzvlášť ze zahraničí. Spory by se mohly táhnout i několik let a nakonec byste zůstali bez auta i bez peněz.

Napsat komentář