Proč používat pařeniště z polykarbonátu?

Mnoho lidí velmi často zaměňuje pařeniště se skleníkem. Přitom obě možnosti se liší nejen svou velikostí, ale i účelem použití. Pokud se podíváme na pařeniště z polykarbonátu, tak se jedná o menší provedení, které může být využívané na zahradě, stejně jako u vašeho rodinného domu, stejně jako třeba na balkonech. Ani to dnes není žádným problémem, pokud zvolíte odpovídající velikost a rozměry. Dnes není problém koupit ani mini pařeniště, čímž se možnosti samozřejmě ještě zvětšují.

Předpěstování s pařeništěm Kokiskashop

Prvním důvodem, proč zvolit právě pařeniště, je možnost předpěstování určitých druhů rostlin. Zde pařeniště z polykarbonátu přijde vhod hlavně ve chvíli, kdy budete chtít vaši rostlinu primárně ochránit před okolním prostředím. Třeba před silnějším větrem, nebo také deštěm. To vše zastaví právě pařeniště. Polykarbonát je poté materiálem, který je pevný a u kterého máte jistotu, že svou funkci stoprocentně splní a dané rostliny tak budou moci v klidu vyrůst. Poté už je můžete přesadit do klasického záhonu.

Pařeniště z polykarbonátu lze využít i pro dřívější výsadbu

Každý zahrádkář ví, že každá rostlina a konkrétní druh vyžaduje jiné období výsadby. Díky tomu, že si však pořídíte polykarbonátové pařeniště, můžete začít s výsadbou i dříve. Konkrétní pařeniště z polykarbonátu si lze totiž představit i jako malé levné skleníky, kde je samozřejmě po celou dobu mnohem vyšší teplota, nehledě na to, že je zde také dostatečná vlhkost, která navíc neuniká do prostoru. Ideální, jak rostlinám vytvořit odpovídající podmínky, pokud ještě venku odpovídající počasí není.

pařeniště polykarbonátové

Samozřejmě jsou i druhy rostlin, u kterých můžete i malé pařeniště využívat třeba po celý rok a tak je v něm pěstovat po celou sezonu. Rozhodně totiž neplatí, že by skleník z polykarbonátu v podobě pařeniště byl pouze krátkodobým řešením, které musí být nutně spojováno jenom s předpěstováním.

Napsat komentář