Podle čeho vybrat podprsenku?

Dobře sedící podprsenka musí prsa zvýraznit, podržet, a hlavně, měla by být příjemná na nošení. Abyste si koupili dobrou podprsenku, potřebujete si změřit dva obvody. První – měříme těsně pod prsy na nahém těle. Druhé měření vede přes bradavky. Dbejte přitom na to, aby vám metr na zádech držel rovně. Pak si dle naměřených rozměrů vyhledejte správnou velikost podprsenky v tabulce s velikostmi. Ale pozor! Každý model s ohledem na střih a použitý materiál může být velikostně odlišný. Proto je důležité všímat si nejen její tvar, ale i materiál, ze kterého je podprsenka ušitá.

Jaký materiál je vhodný?

Prádlo vyrobeno ze syntetických materiálů může vyvolat u citlivějších žen ekzém nebo vyrážky. Bavlna vám zaručí nejen pohodlí, ale i prodyšnost pro vaši pokožku. Volbu podprsenky z hlediska materiálu ovlivňuje i vaše svrchní oblečení. Pod elastické materiály nosíme hladké bezešvé podprsenky. Krajka, či jiné zdobení se pod přiléhavým tričkem bude zřetelně rýsovat. Obecně platí, že čím větší a plnější prsa máte, tím více by měl být střih propracovanější. Bezešvé podprsenky nejsou vhodné stejně jako úzké ramínka a úzké zadní zapínání. Do triček s velmi hlubokým výstřihem, volíme podprsenky, kde košíky spojuje tenký proužek látky a je nízko umístěn.

Podprsenka vás nesmí nikde škrábat, tlačit ani se zařezávat

Obvod podprsenky vás musí pevně objímat, neposouvá se vzadu směrem k lopatkám a po celou dobu nošení zůstává v rovině těsně pod lopatkami. Pokud máte velikost košíčků A nebo B, postačí vám vzadu jedna řada háčků. Podprsenka s košíčky C a více by měla mít dvě řady, aby na těle držela pevněji a poskytovala prsům potřebnou oporu. Nejčastěji nošené barvy podprsenek – černá a bílá. U barevných podprsenek dávejte pozor, aby nedošlo k přesycení barev a k jejich prokombinovaní.

Napsat komentář