O užitkové vozy je zájem. Které táhnou nejvíce?

Osobní automobil dnes najdete téměř v každé rodině, v některých jich mají i více. Čím dál více se však na našem trhu prodávají i malé užitkové vozy. Využívají je početnější rodiny, drobní podnikatelé a větší firmy. O jaké modely je největší zájem a jak je sehnat za přijatelnou cenu?

Během loňska v ČR obecně stoupl počet prodaných vozidel. Z těch osobních se nejvíce dařilo značce Škoda Auto, následoval ji Volkswagen a pak Hyundai. Pokud se zaměříme na prodej užitkových vozů, první příčky žebříčku obsadili zcela jiní výrobci.

Vede Peugeot a není divu

Nejvíce užitkových vozů loni v ČR prodala značka Peugeot. Bylo to celkem 3050 aut. Na druhém místě skončil Fiat s počtem 2817 a na třetím pak Ford s 2285. A jaký konkrétní model se umístil na špičce? Byl to Peugeot Boxer, což už je poměrně větší dodávka. Z těch menších je pak zájem o Expert Furgon či Partner Furgon.

Není užitkový vůz jako užitkový vůz

Největší zájem je pochopitelně o vozy typu furgon/van, které jsou prostorné, a pickupy. Mezi užitkové vozy však řadíme i specifičtější typy, jako jsou nejrůznější chlaďáky, sklápěče, valníky, přívěsy. O ty mají zájem zejména podnikatelé, pro soukromé užití se příliš nehodí. To se pochopitelně projevilo ve statistikách.

Nejrozumnější je nakupovat bazarové zboží

I u užitkových vozů se vyplatí nakupovat v bazarech. Nutno podotknout, že výběr osobních automobilů je pochopitelně daleko větší než těch užitkových. Lepší než vydat se do libovolného autobazaru je vyhledat přímo bazar nákladních a užitkových vozidel. Zkuste třeba Vans centre s dvanáctiletou tradicí. Pomohou vám nejen najít ideální auto, ale také vyřídit úvěr, pokud nemáte dostatek financí. U nich patří k nejoblíbenějším modelům třeba Iveco Daily, najdete u nich ovšem i méně typické modely – například již zmiňované valníky, sklápěče, chlaďáky, mrazáky a mnoho dalšího. Koneckonců nejlepší je prohlédnout si nabídku a vlastním rozumem zhodnotit, co bude nejlepší pro vaše potřeby. Na preference ostatních nehleďte.

Napsat komentář