Nové a repasované servery rozeznáte jen podle cenovky. Pojďte se o tom přesvědčit

I v době cloudu je trh serverů velmi významným. A jako kupující máte mnoho možností, kterých byste měli využít, abyste nakoupili maximálně efektivně. Nemusíte se přitom zaměřovat jen na nové servery, neboť i nabídka repasovaných serverů je na českém trhu velmi značná. U nás ji dominuje především největší český e-shop se servery (nejen repasovanými) Czech Server. Pro tento článek budeme čerpat informace právě z něj.

Vlastní repase a doprovodné služby

U repasovaných serverů doporučujeme dát si pozor na to, kde si prodejce své servery repasuje. V tomto ohledu můžete být u Czech Serveru v klidu. Servery si repasuje sám prostřednictvím kvalifikovaného týmu specialistů. Každý server je před prodejem důkladně prohlídnut, vyčištěn a špatně fungující hardware je nahrazen.

Zároveň má Czech Server velkou nabídku doprovodných služeb. Za zmínku stojí především možnost výhodného serverhousingu v datovém centru DC6.cz, se kterým Czech Server dlouhodobě spolupracuje.

I takové krasavce jako tento IBM System x3250 M4 můžete na Czech Serveru koupit za zlomek ceny.

Čísla, která přesvědčí

To nejlepší nakonec. Při koupit repasovaných serverů můžete dostat téměř stejnou kvalitu za zlomek ceny. Ukažme si to na praktickém příkladu. Již zmíněný IBM System x3250 M4 stojí na Czech Serveru v základu 11 990 Kč bez DPH. U nových serverů podobného typu se cenovky pohybují kolem 30 tisíc Kč v závilosti na prodejci. To stojí minimálně za to, abyste o repasovaných serverech začali uvažovat.

Konfigurátor výkonu

Výhodou repasovaných serverů od Czech Serveru je také možnost sami si navolit jejich výkon. U mnohých serverů si pomocí jednoduchého průvodce máte možnost navolit komponenty nad rámec základní nabídky. E-shop vám následně sám spočítá novou cenu serveru.

Konfigurátor výkonu na Czech Serveru je vážně jednoduchý a nabízí mnoho možností.

Napsat komentář