Léto – Nebezpečí bouřek stoupá. Jak se proti nim pojistit?

Léto se nezadržitelně blíží. Teploty vzduchu strmě stoupají až k tropickým třicítkám a s tím je spojená i velmi častá událost těchto dnů. Jsou jimi bouřky.

Krásný den na koupališti. Všude vládne klid a pohoda. Náhle se však vše změní a klidné odpoledne se promění. Obloha se zatáhne temnými mračny a hromy začnou hřmít. Jedná se o běžný obrázek, na který jsme si již snad všichni zvykli a z čeho již nemáme strach. Opravdu se však nemůže nic stát?

I v dnešní době může váš dům nebo chatu zasáhnout blesk. Jsou i případy kulového blesku, který proměnil byt ve hromadu sutin. Kulový blesk je speciálním typem atmosférického jevu, který se pohybuje několik sekund různými až nepředvídatelnými směry a následně může i vybouchnout. Pro takovéto případy slouží pojištění majetku, které vás ochrání.

Kdy byl blesk největším strašákem?

Největší problémy způsobovaly blesky ještě v dobách dávno minulých, kdy většina obyvatel žila na vesnici a každý den pracovali na polích. Pokud vás na takovém místě překvapí hromy a blesky, velmi těžko naleznete rychlý úkryt. Zásahy bleskem byly tedy dříve mnohem častější. To stejné se týkalo majetku. Doškové střechy bez hromosvodů byly skvělou půdou pro zásahy bleskem a následné šíření ohně. Takto shořelo na prach nejedno obydlí.

Doba se změnila. Jsme ale dnes v bezpečí? Není tomu úplně tak. Ani hromosvody nefungují stoprocentně. Je tedy vhodné získat balík pojištění, které váš domov pro každý případ ochrání. V takovém balíku může být váš domov pojištěn proti blesku, požáru, vichřici, výbuchu nebo třeba krupobití a tím vám jistě ušetří mnoho starostí.

Napsat komentář