Kolik řečí umíš, tolikrát jsi člověkem

Víte, co se říká? Že kolik řečí umíš, tolikrát jsi člověkem. Ideálem by tudíž mělo být ovládat jich co nejvíce. Základy si můžete osvojit v kvalitní jazykové škole. Pak doporučujeme vyrazit do světa a nechat se učit životem.

Svého času jsem se učila anglicky, německy, italsky, španělsky, samozřejmě rusky a nějakou dobu jsem koketovala s japonštinou. Co umím dnes, tedy po dvaceti letech? Velmi dobře anglicky, a to slovem i písmem. Čtu anglické knihy a sleduji filmy v původním znění. Ostatní řeči v mém životě skončily v propadlišti dějin.

Cizí řečí musíte žít

Angličtina u mě zvítězila na plné čáře i díky mému partnerství s cizincem (Novozélanďanem). Co z toho vyplývá? Že nestačí se jazyku naučit, ale také jej tzv. aktivně používat. Tedy mluvit, mluvit a mluvit. A k tomu i psát, poslouchat, číst, danou řečí zkrátka žít. A jak toho dosáhnout?

Pozor na podvodníky

Rozhodně zapomeňte na rychlokurzy slibující nemožné, tedy třeba naučit se nový jazyk během jednoho týdne. Setkala jsem se i s metodou výuky ve spánku. Zkrátka si dejte pozor na podvodníky slibující nemožné. Bez pečlivého studia si neosvojíte základy žádného oboru a cizí jazyk už vůbec ne.

Kvalitní jazyková škola je základem

Jste absolutním začátečníkem? V první řadě si vyberte kvalitní jazykovou školu. Takovou, jež zaměstnává kvalitní učitele – na nich bude váš úspěch totiž částečně záviset. Pokud přidáte píli a alespoň kapku talentu, brzy se budete moci dát do řeči s rodilým mluvčím.

Pro všechny věkové kategorie

Nejenom na kvalitních lektorech svou existenci postavila přední pražská jazyková škola Britannika, již najdete například pod odkazem jazyková škola Praha. Rok co rok za její lavice usedá více než 1300 studentů všech věkových kategorií od teenagerů po důchodce. Věkově totiž učení se novým jazykům není nijak omezeno. Naopak! Cizí jazyk se můžete začít učit prakticky kdykoliv.

Studujte v zahraničí

Na škole, jejíž URL najdete zde: http://www.jazykovekurzypraha.cz/, se můžete naučit až deseti světovým jazykům, a to jak na klasických skupinových či individuálních kurzech se všeobecným zaměřením, tak na kurzech specializovaných, víkendových, konverzačních či kurzech pořádaných přímo v zahraniční. Jejich předností je, že cizím jazykem jste na nich obklopeni po celou dobu studia a neumožňují vám „únik“ do mateřštiny.

Zajímavý výukový program

Své největší úspěchy škola ovšem postavila na svém výukovém programu, jednotném metodickém přístupu, jenž pečlivě kombinuje různorodé a kreativní procvičování ústních a písemných dovedností každého studenta. Každý lektor jazyk učí na základě skutečně propracovaného plánu celé výuky. K tomu dopomáhají i různé audio a video prostředky spolu s nejmodernějšími učebnicemi, které škola navíc nabízí k zapůjčení. Netvrdíme, že po absolvování kurzu budete jazyk ovládat jako rodilý mluvčí, získáte ale základy, na nichž rozhodně budete moci stavět.

Napsat komentář