Každý manažer ocení, když má při nečekaných událostech v rezervě bílé pánské košile

Vysoce postavení manažeři nebo úředníci, či vedoucí pracovníci ve firmách chodí denně do zaměstnání oblečení v pánském obleku. Při denním nošení, tedy do 18 hodiny, je možné si oblékat jak světlé, tak tmavé obleky. Protože jde o pracovní příležitosti, tak jedině v matném provedení. Pokud tedy manažera čeká běžný pracovní den, může do zaměstnání vyrazit v jakémkoli obleku. Jakmile má ale ve svém diáři zaznačenou důležitou schůzku s některým z obchodních partnerů nebo zákazníků, měl by přijít oblečený v tmavém obleku, nejlépe tmavě modrém, hodně tmavě šedém nebo černém. K tomu se sluší obléct si bílou košili a červenou kravatu. Červená je totiž barvou pro sebevědomého muže.

Košile musí být vždy řádně čisté a dokonale vyžehlené

Toto formální oblečení vzbuzuje u protější strany důvěru a zvyšuje pravděpodobnost úspěchu. Když se pracovník firmy může na plánované setkání náležitě připravit, je to mnohem jednodušší. Může se ale také stát, že dopředu s žádným důležitým jednáním nebo důležitou návštěvou nepočítá a do zaměstnání přijde v obleku s košilí v pastelových barvách a k ní doladěnou kravatou. Najednou zazvoní telefon a předem neohlášená návštěva dojede pozdravit vedení firmy včetně jejích dalších vrcholových představitelů. Manažer musí rychle vyřešit problém se svým oděvem. Ideální je, když má možnost mít na svém pracovišti skříňku, do které si může odložit náhradní tmavý oblek, který by používal při těchto mimořádných příležitostech.

Společně s tmavým oblekem by měl mít v rezervě ještě alespoň jednu bílou košili a červenou kravatu. Takto připravený může kdykoli přivítat jakoukoli nečekanou návštěvu. Manažeři bývají lidé velmi časově vytížení, a proto nemají čas na to, aby obcházeli kamenné prodejny s pánskou módou. Mohou ale využít možnosti objednat si pánské košile v některém z internetových obchodů, jakým může být i ENVANTO.CZ, specializující se na kvalitní pánskou módu. Protože se musí jednat o pánské košile společenské, v nichž se bude manažer dobře cítit, měly by být ušity z kvalitní bavlněné látky, která odolá i častému praní. Po jednom dni nošení je mnohdy košile dosti propocená, proto se pro další nošení již nehodí a je lepší ji vyprat a dokonale nažehlit. To je také důležité, protože nic nevypadá hůř, než manažer ve značkovém obleku se sice kvalitní, ale zato dosti pomačkanou košilí. Do obleku je vždy třeba vybírat pánské košile s dlouhým rukávem, košile s krátkým rukávem nosí jedině neznalci společenské etikety. Košile totiž musí z rukávu saka alespoň jeden centimetr vyčnívat. Pokud tomu tak není, může se manažer před váženými hosty dokonale ztrapnit.

Napsat komentář