Jak zakrýt ošklivá futra? Obložkami!

Budete měnit dveře? Pak už se vyplatí kompletně je obměnit i se zárubněmi. Hlavně, máte-li ještě ty staré nevzhledné kovové. Asi vás hned napadne: „To bude spousta práce a nepořádku“. Nemusí být! Řešením je obklad kovové zárubně neboli obložky dveří.

Proměna dveří bez bourání

Komplet dveří s obložkovou zárubní ve stejném dekoru vypadá fantasticky. Dekorů je na výběr spousta, určitě najdete dveře, které se vám do interiéru budou líbit. OKZ neboli obklad kovové zárubně se těší velké popularitě. I ošklivá paneláková futra se promění bez nějakého bourání a prachu v elegantní moderní prvek.

Dvakrát měř…

Výměna zárubně je jedním řešením, neobejde se ale bez hluku, nepořádku a povolení. Na obložky dveří, kterými se obkládají kovová futra žádné takové povolení nepotřebujete. Klíčovým krokem bude správné změření stavebního otvoru, kde jsou osazeny ještě původní zárubně. Podle zjištěných rozměrů vám vyrobí obklady na míru danému prostoru, proto se vyplatí raději věc svěřit profesionálům. Může se stát, že stěny okolo zárubní budou trochu křivé, v rozích nemusí být pravý úhel, a nezkušený člověk by sis s tím nemusel poradit. Vyzkoušet mžete obložky Erkado na míru s pestrou paletou dekorů.

Změna orientace dveří? Není problém

Obložkové zárubně kopírují tvar kovových zárubní pod nimi, proto mírně vyčnívají do prostoru. Velikost průchodu dveřmi se mírně zmenší o pár centimetrů. Skvělou zprávou je, že díky výměně zárubní si můžete nově rozplánovat stranovou orientaci i otevírání dveří, klidně na opačnou stranu.

Efekty výměny futer

Výsledný estetický efekt vás mile překvapí. Stejně jako nová okna, i dveře vnitřní prostory promění. I zavírání a otevírání dveří bude najednou tišší a pohodlnější. Vedlejším efektem je lepší izolace.

Máte dvě možnosti

Klasické obložky jsou jednou variantou, vyžadují ale bourání. Obklad kovové zárubně nepřinese tolik starostí, nicméně výroba na míru a odborná montáž vás budou něco stát. Proto je na místě úvaha, jaké máte preference a kolik námahy chcete obměně dveří a futer věnovat.

Napsat komentář