Jak se správně obléknout na večerní akci

Co si vzít na sebe v období večírků, plesů a různých společenských událostí? Jaké plesové šaty si vybrat, aby slušely a hodily se na více než jeden večer? Základním pravidlem je znát předepsaný styl oblečení. Jiné oblečení zvolíte na setkání s přáteli, jiné na firemní party a jiné na ples.

Nejčastěji se v čase různých večerních událostí a plesů setkáte s oblečením v koktejlovém stylu. Tehdy musíte zapomenout na džíny a nudné černé kalhoty s bílou halenkou, ve kterých chodíte každý den do práce a obléknout si slušivé koktejlové šaty. Jejich střih a barvu zvolte podle vašeho typu postavy. Jestliže máte strach, aby v šatech a sukních nebyla vidět každá vada na kráse, pak nezapomeňte, že správně vybrané šaty zakryjí mnohem více než preferované kalhoty.

Při výběru šatů je důležité promyslet také otázku jejich délky. Na firemní nebo formálnější akce se rozhodně nehodí mini šaty a rozhodně ne v kombinaci s hlubokým výstřihem. Délku volte kolem kolen, a jestliže vám to postava, věk a prostředí dovolí, můžete si obléknout šaty do půlky stehen, ale výše už raději ne.

Večer volte barevnost

Na večer se nebojte vzít si šaty v jednoduchém střihu, ale v zářivém odstínu. Krásná je jasně růžová, kterou můžete kombinovat s dalšími barvami. Skvělé jsou klasické černé doplňky např. lodičky na podpatku, malá kabelka a barevně sladěný šperk. Kdo se nebojí a chce zazářit, sáhne po extravagantnějších doplňcích s flitry a třpytivými křišťály.

Koktejlové šaty nejsou jen v černé nebo šedé barvě. Pořiďte si do svého šatníku nějaké zářivější a optimističtější barvy. Ty vám hned zvednou náladu a ještě navíc pomohou na večírku zazářit. Na takto výrazné šaty již nemusíte upozorňovat ještě dalšími doplňky. Stačí sladit boty, šperky a nezapomenout na extravagantní hezkou kabelku do ruky.

Kdo má odvahu, může zkusit flitry. Jdete na vánoční večírek nebo slavit Silvestra? Pak budou naprosto úchvatné koktejlové šaty se zlatými, stříbrnými nebo jinak barevnými flitry. Samozřejmě také záleží na vaší postavě. Pro boubelky takové šaty rozhodně vhodné nejsou.

Chystáte se na akci, kde je vyžadována velká večerní róba? Víte co to je? Jedná se o velmi sofistikované a elegantní oblečení. Dámy musí mít dlouhé večerní šaty, uzavřené lodičky a malou kabelku. Velmi dobře vypadá černá krajka, která je i trendem současné doby. Pak už ani nepotřebujete moc doplňků a šperků. Pozornost věnujte i svrchnímu oblečení. K večerním šatům se rozhodně nehodí prošívaná bunda nebo flaušový kabát na běžné nošení.

Vybrat si správné kousky vhodné na společenskou událost nemusí být vůbec žádný problém. Jednoduše nalistujete stránky internetového butiku, který nabízí velký výběr plesových šatů všech možných střihů a barev a můžete vybírat, jak dlouho budete potřebovat. Žádná zavírací doba vás nečeká.

Napsat komentář