Jak jednoduché je vydělávat peníze s binárními opcemi?

 
Na internetu najdete spoustu článků lákající vás na binární obchodování opcí s tím, že se jedná o snadný výdělek. Realita je ale jiná.

Vydělávat peníze z domova za pár hodin práce denně je jistě lákavá představa, a proto je obchodování často tímto způsobem prezentováno. Ovšem to je realita, na kterou většina lidí, kteří se do burzovního obchodování pustí, nedosáhne.

Statistik o binárním obchodování není mnoho, ale hovoří jasně, s binárními opcemi uspěje ani ne čtvrtina lidí, uvádí to OpceBinarni.cz. Nejedná se tedy o způsob obživy vhodný pro každého. A proč tomu tak je?

Jak konstatovala Česká národní banka, binární opce jsou investiční nástroj. A pro všechny investiční nástroje platí, že jsou rizikové. To znamená, že můžou přinést nejen zisky, ale také ztráty. A to si většina začátečníků zřejmě neuvědomí, přes vidinu zisků zapomíná myslet na to, že svůj obchodní kapitál můžou také ztratit.

To samé platí například pro obchodování s akciemi, měnami či komoditami. Ceny můžou růst i klesat, z čehož plyne, že vedle zisků můžeme utrpět i ztráty. Cenové pohyby podkladových aktiv sice nejsou náhodné, ale pro laika je velmi těžké prohlédnout, co je v danou chvíli ovlivňuje a jaký je možné očekávat další vývoj.

Objevují se sice situace, kdy jsou trhy poměrně čitelné, ale většinu času nejsou. Čitelnými je činí nenadálé události, které nikdo nebo málokdo očekával. Po takových událostech trhy nabírají na chvíli jasný směr, což může představovat dobrou obchodní příležitost.

Většinou se ale trhy převalují na místě a nemají jasný směr, což jsou nejtěžší podmínky pro burzovní obchodování. A začátečníci většinou chtějí obchodovat pořád, aby dosahovali co největších zisků, což ale vede ke ztrátám.

Klíčem k úspěchu je prověřená strategie. S jejím vývojem je třeba začít na demo účtu, na kterém neriskujeme vlastní kapitál, protože obchodujeme s virtuálními penězi. Strategii nevyvineme a neprověříme za pár dní nebo týdnů, je třeba počítat s měsíci a s testováním na historických datech.

A i zde platí, že ne všem, kdo tuto náročnou práci podstoupí, se podaří ziskovou strategii postavit. I když tomu věnují stovky hodin času. Snadné je také se dopustit při testování různých chyb, které můžou zkreslit výsledky, což následně vede k jiným než očekávaným výsledkům při reálném obchodování.

Pokud tedy máme odpovědět na otázku z titulku článku, jak jednoduché je vydělávat peníze s binárními opcemi, tak je to celkem těžké. Učení je třeba věnovat hodně času a trpělivosti, za pozdějšími výdělky proto stojí poměrně tvrdá práce, ve které většina lidí neuspěje.

Napsat komentář