Grilování na zahradě je zlatým hřebem příjemného víkendu

Že jsou jaro a léto ještě nedosažitelně daleko? Možná ano, to ale rozhodně neznamená, že se na ně nemůžeme těšit a již nyní plánovat, co s rodinou či přáteli podnikneme. Také si už představujete tu vůni přírody a zlátnoucího masa s kořením? Začnete-li ten nejvhodnější gril a veškeré příslušenství k němu vybírat nyní, stihnete vše včas a budete na příchod pěkného počasí připraveni. Pojďme si představit jednotlivé typy.

Gril na dřevěné uhlí

Klasika pro zálesáky, kteří nedají dopustit na maso připravené na skutečném ohni. Pravdou je, že stejný pokrm připravovaný na různých typech grilu skutečně bude chutnat různě. Gril na dřevěné uhlí vás potěší svou příznivou cenou a snadnou manipulací. Rozpálit uhlíky není žádné umění – jediné, co budete potřebovat, je novinový papír, dřevěné uhlí a sirky nebo zapalovač. Drobný mínus představuje delší čekací doba. Než se uhlíky rozpálí, nějakou chvíli to potrvá. Tento typ grilu se vyrábí v otevřené verzi i v provedení s víkem, které umožňuje maso pořádně propéci, nebo jej vyudit. Rozhodnete-li se pro uzavřenou alternativu, dejte si pozor, aby víko bylo opravdu z žáruvzdorného materiálu, omezíte tak riziko úrazu. Nižší pořizovací cena grilů na dřevěné uhlí vám umožní pořídit si robustní kousek s kolečky pro snadnou manipulaci a bočními stolky na odkládání pochutin.

Elektrický gril

Jednoznačná volba pro všechny, kteří milují grilování, ale jejich zahrada není z největších. Elektrický gril můžete použít na terase, na balkoně, venku i v kuchyni – stačí jen zajistit přívod elektřiny. Pokud steaky nepřipálíte, k nosu souseda nezaletí žádný kouř ani nelibý zápach, proto je tento typ ideální i pro ty, kteří mají nenechavé sousedy. Grily na elektřinu mívají typicky menší rozměry, aby bylo možno je snadno přenášet. Nabízejí mnoho moderních vychytávek, které vám přípravu pokrmů usnadní, jako je regulátor teploty nebe teflonová deska pro zdravé grilování bez zbytečných tuků.

gril-tepro-toronto-original
Gril Tepro Toronto

Plynový gril

Také plynový gril vám může nabídnout zdravější způsob grilování, kdy se tuk nedostane do přímého kontaktu se žárem. Ovládání je neuvěřitelně jednoduché – stisknete jediné tlačítko a gril už se žhaví. Mnoho lidí se domnívá, že právě maso z plynových grilů chutná ze všeho nejlépe, protože se na něm pořádně propečou i velké kusy masa, a protože je pořádně šťavnaté. Dnes jsou k dispozici velmi praktické modely s litinovou grilovací deskou a dvěma tepelnými zónami pro možnost nepřímého grilování.

TIP: Naším favoritem se stal elegantní gril kufříkového tvaru, gril Tepro Toronto, který dovoluje grilování, pečení i uzení a nabízí speciální větrací otvory poskytují během grilování vyváženou cirkulaci vzduchu a zabrání vyhasnutí ohně. Klikou si snadno nastavíte výšku roštu. Tento model můžete použít i bez víka jako klasický gril. Pomocí dvou plastových koleček dopravíte gril snadno kamkoliv je třeba.

Mohlo by vás zajímat:

Avodkádová pomazánka kluci v akci

Utopenci kluci v akci

Napsat komentář