Existují i půjčky pro dlužníky, dávejte si ale pozor

Banky se vyznačují tím, že každou žádost a každého žadatele prověřují tak důkladně, že jenom málokdo má možnost dosáhnout na půjčku. Dvojnásob to platí i o problémových klientech, kteří jsou odmítnuti hned na začátku procesu schvalování. Je to i váš případ? Není třeba zoufat, jelikož na trhu existují i půjčky pro dlužníky. Zajímavá možnost, která je spojena s tím, že prověřování vaší osoby není tak důkladné a i s případným finančním škraloupem bude vaše žádost schválena. Pozor však na několik možných rizik.

Úrokové sazby nepatří k nejmenším

Jelikož je daný typ úvěru určený pro rizikové skupiny žadatelů, může to mimo jiné znamenat i to, že samotné úrokové sazby budou výrazně vyšší, než v bankách. S tím je třeba počítat a dobře si promyslet, zda je daný úvěr opravdu dobrou volbou. Pamatujte, že kvůli vysokému úroku můžete danou půjčku i kompletně přeplatit, což se podepisuje na faktu, že splácení bude trvat i několik dlouhých let. Nehledě na rizika spojená se zadlužením vaší osoby.

Pozor na nutnost zástavy

Problémovým klientem může být nejenom žadatel, který má několik finančních prohřešků z minulosti. Může se jednat i o žadatele, který má dluhy nyní. A jelikož je věřitelé celkem aktivně vymáhají, může hledat cestu ven. Jednu takovou nabídnou půjčky i na insolvenci. Tedy na eliminaci samotných dluhů. Tím jsou požadavky věřitelů uhrazeny. Tento úvěr však může pomoci také v rámci případné exekuce, která může nastat. I když na první pohled vše vypadá jako velmi dobrá pomoc, je velmi často nutné ručit vlastní nemovitostí. A to například:

  • Domem nebo bytem
  • Výrobním či rekreačním objektem
  • Pozemkem

Zapomínat nesmíme také na to, jakou hodnotu daná nemovitost má. Obvykle výše půjčky vychází spíše z poloviční odhadní ceny, než z její plné výše.

Pozor na poplatky

Velmi často se můžete při své žádosti o půjčku setkat také se situací, kdy vám budou v souvislosti s půjčkou účtovány poplatky. I na ty si dejte pozor. Mohou být spojeny s poskytnutím peněz, vedením půjčky, ale třeba i s tím, že se rozhodnete pro možnost předčasného splacení. Na druhou stranu dodejme, že existují i půjčky ještě dnes, které jsou také určené dlužníkům, a kde jsou dané poplatky spojené jenom s nutností ověřit vaši žádost. V takovém případě mluvíme jenom o korunovém poplatku, který samozřejmě nemusí být žádným problémem.

Podvodníkům se vyhněte

Segment půjček, které jsou určené pro problémové klienty, je dnes také plný různých podvodníků. A těm je dobré se vyhnout. Obvykle se jedná jak o lichváře, tak i poskytovatele, kteří se vám po zaplacení několika tisíců korun vůbec neozvou. A jak je poznáte? Obvykle podle toho, že si o nich nemůžete zjistit žádné kontaktní a podobné informace. Naproti nim férové společnosti nabízejí dokonalou transparentnost.

Napsat komentář