Co se musí stát, aby se na silnicích nic (zlého) nedělo?

Abychom se přiblížili k myšlence světa bez dopravních nehod, nemůžeme se nadále spokojit s polovičatými řešeními. S konceptem ContiGuard® se vývojářům Continentalu podařilo spojit záchranné prvky aktivních i pasivních systémů. Dali tak vzniknout zcela inovativnímu bezpečnostnímu projektu. Ten díky své jedinečné interaktivní síti přináší značné množství výhod.

Patří mezi ně kratší brzdná dráha a lepší ochrana před zraněními jak pro cestující, tak i chodce. Výčet pokračuje prevencí úrazů a celkovým snížením počtu závažných nehod. Zde je ukázka toho, jak to funguje v praxi:

  1. Běžné řízení

Adaptivní tempomat a systémy varující před blížící se kolizí informují řidiče o jeho vzdálenosti před vozidlem před ním. Kamera snímající informace a pomocník při řízení pomáhají vozidlo udržet v daném jízdním pruhu, který je sledován pomocí speciálního systému.

  1. Riskantní situace

V případě, že je na povrchu vozovky náledí a hrozí zde nebezpečí smyku, je tady elektronická kontrola stability vozidla (ESC) a aktivním brzděním, pomocí při řízení a zásahy do motoru. To všechno pomáhá včas stabilizovat vozidlo na kluzkém povrchu.

  1. Před nehodou

Pokud řidič navzdory předchozímu varování nezareaguje patřičným způsobem nebo vůbec, jsou na řadě veškerá možná opatření pro ochranu pasažérů, stejně jako ostatních účastníků silničního provozu. Patří sem například snížení rychlosti před nárazem, který zajistí bezpečnostní brzdný asistent.

  1. Během nehody

Pokud dojde ke srážce, všechny podsystémy, jako jsou ovládací jednotky kontroly airbagů nebo snímače nehod jsou již automaticky dokonale sladěny.

  1. Po nehodě

Krátce po počátečním nárazu jsou spuštěna opatření, která mají zabránit dalšímu dopadu nebo jej alespoň změkčit. Automaticky jsou rovněž informován pohotovostní služby.

Samozřejmostí jsou také pneumatiky Continental, jejichž produkty jsou jedny z nejbezpečnějších pneumatik na světě. Za příklad stojí zmínit zimní pneumatiky Continental ContiWinterContact TS 850, které mají skvělý záběr na sněhu a ledu, kratší brzdnou dráhu na mokru a lepší ovladatelnost, nižší válivý odpor a delší životnost. Jako další bezpečnou volbou jsou pneumatiky Continental ContiWinterContact ts 830.

Napsat komentář