Cestovní pojištění je pro zimní sporty v zahraničí nutnost

Zimní sportování na horách je příjemná a zdravá zábava. Někdy se však nejde vyhnout komplikacím. Můžete poměrně lehce zranit sebe nebo někoho jiného, ztratit své věci nebo nechtěně poškodit hotelové vybavení. Pro všechny tyhle události existuje odpovídající cestovní pojištění, které vás ochrání na celou dobu pobytu v cizině. Musíte si však dávat pozor hned na několik věcí.

Nespoléhejte se na evropský průkaz zdravotní pojišťovny

Klasický průkaz zdravotního pojištění pro dovolenou na hory nevystačí. Nikdy nepokryje spoluúčast ani náklady na odškodnění třetí osoby. Především ale nepokrývá výlohy za lékařskou péči v zahraničí (více na toto téma zde). I v případě sjednání standardního cestovního pojištění nemáte jistotu, že jsou pokryta všechna rizika, která na vás při zimní dovolené číhají. Dobře si proto zkontrolujte, zda je vaše cestovní pojištění slučitelné se všemi plánovanými aktivitami a zda nepotřebujete ještě nějaké připojištění. Změřte se hlavně na seznam rizikových (extrémních) sportů.

Kvalitní cestovní pojištění do hor snadno sjednáte přes internet

Velkou výhodou moderní doby jsou způsoby, jak si sjednat potřebná potvrzení včetně cestovního pojištění. Prostřednictvím internetu je možné jej získat i v samotný den odjezdu. Vždy je však lepší plánovat s předstihem už proto, že díky časové rezervě máte více času prostudovat jednotlivé položky cestovního pojištění do zahraničí online. Přitom můžete získat ještě výhodnou slevu za online sjednání. Léčebné výlohy mají však také své limity, které byste si měli umět správně nastavit.

Nezanedbejte pojistné limity ani připojištění

Právě pojistné limity rozhodují o pokrytí léčebných výloh a jejich proplácení. Čím vyšší jsou, tím lépe chrání. Vhodným doplňkem je úrazové připojištění, které je pro cestování za zimními sporty prakticky nutností. V neposlední řadě se také může stát, že nevědomky někoho zraníte nebo poškodíte jeho majetek. Pro takové riziko je vhodné využít připojištění odpovědnosti, které je schopné v případě vzniku škodné události na třetí osobě při neúmyslném zavinění pokrýt finanční náklady na vzniklé škody či léčebné výlohy. Týká se i hotelového vybavení.

Napsat komentář